Úřad městyse Jedovnice
Havlíčkovo nám. 71
679 06 Jedovnice

Výlov Olšovce 2022

Výlov Olšovce 2022 je za námi

Děkujeme všem, kteří svou tolerancí přispěli k jeho klidnému průběhu. 

Děkujeme všem, kteří si namísto troubení dávali přednost při výjezdu z vedlejších ulic nebo při odbočování vlevo. Děkujeme i všem, kteří vyslechli výzvu pořadatelů a navštívili výlov druhý den namísto tradičně velmi „intenzivního“ prvního dne. Letos na první den výlovu připadl státní svátek, při kterém jsou uzavřena nákupní centra a hobby markety, a tak byla návštěva první den výlovu opravdu mimořádná, což přineslo zejména dopravní problémy, za což se omlouváme.

Již v neděli v poledne bylo na hrázi a přístupových cestách uklizeno, za což děkujeme všem, kteří bleskový ranní úklid provedli.


Kaprů je dostatek jak na páteční odpoledne, tak na sobotní odpoledne! Nabídka dravých ryb v sobotu může být omezená!

Tip: Přijeďte již ráno v 7:30 hod. - ryby jsou již na prodejních stáncích a to po oba dny.


Chataře prosíme, aby povolenky k vjezdu do RO během výlovu vystavili za čelní sklo svého vozu. Děkujeme.


Olšovec, s. r. o. a městys Jedovnice si Vás dovolují pozvat na dvoudenní

TRADIČNÍ VÝLOV RYBNÍKA OLŠOVCE 2022    

pátek 28. října (státní svátek) 7:30 - 16:00 h
a sobota 29. října 7:30 - 15:00 h, 
hráz „U BAŠTY“

  • stánkový prodej živých ryb (kapr, amur, tolstolobik, lín, candát, štika, sumec)
  • letos obnoven tradiční jarmark a atrakce pro děti
  • bohaté občerstvení na hrázi včetně specialit z ryb
  • WC najdete na hrázi pod restaurací Hastrman
  • Informace pro stánkaře - viz záložka níže
  • Letos je uzavřena cesta od Křtin, takže z Brna doporučujeme trasu přes Lipůvku nebo počítat s krátkou objížďkou na Rudici

O státním svátku - v pátek 28. 10. 2022 jsou nákupní centra uzavřena. Vydejte se místo toho do přírody - do Jedovnic - k místním rybníkům, kde můžete nejen obdivovovat práci a fortel jedovnických rybářů, ale také si zakoupit bioprodukt Jedovnický kapr (nositel značky Regionální produkt - Moravský kras) nebo jinou rybu.

Vydat se pak můžete i na nádhernou barevnou podzimní vycházku kolem jedovnických rybníků - viz foto.

V jedovnických restauracích můžete okusit jedovnickou rybu upravenou na mnoho způsobů.

Pokud dorazíte druhý den výlovu - v sobotu 29. 10. 2022 - nevadí, je před vámi doma před pracovním týdnem ještě volná neděle :-)

foto Milan Vondra

foto Jakub Kokeš

Tip: Připravte si prosím předem přesnou částku 60 Kč na celodenní parkování, značně tím urychlíte odbavení na placených parkovištích. Děkujeme.

Návštěvníkům rybolovu doporučujeme, aby se vyhnuli dopravní špičce, která nastává každoročně v první den výlovu (letos pátek 28. 10.) mezi cca 10:00 a 12:00 hod.

Stánky s rybami jsou plně zásobeny po oba dny již od rána, takže můžete klidně přijet již v 7:30 hod. Ryb je dostatek jak na páteční odpoledne, tak na celou sobotu!

Letos (2022) je uzavřena cesta od Křtin, takže z Brna doporučujeme trasu přes Lipůvku nebo počítat s krátkou objížďkou na Rudici.


Celkový orientační plánek Jedovnic pro parkování aut i pro pěší (z autobusu) - mapku si kliknutím zvětšete:

Mapka pro pěší i auta 2017

Jako organizovaná a proto placená parkoviště slouží parkoviště:
- u bytovek a kulturního domu a přilehlé ulice Na Kopci a Tyršova (malá parkovací kapacita, po zaplacení parkovného se rozjíždíte do kopce), V době dopravní špičky (zejména sobota i neděle před obědem) budou auta navedena i na Sokolské hřiště mezi bytovkami. Kapacita je zde 80 aut.
- zejména velké asfaltové a pískové parkoviště na Barachově - vjezd je z přímo z náměstí a bude označen!!!, viz mapka níže.
- parkoviště na celém náměstí a ulice Legionářská (viz text ve fialovém obdélníku na dolní mapce).
- ve všech těchto případech se parkovné platí hned po odbočení z hlavního průtahu obcí. Připravte si prosím předem 60 Kč na parkovací lístek pro auto (popř. 20 Kč pro motorku). Děkujeme. Parkovací lístek slouží jako celodenní. Uvedená cena je včetně 21 % DPH.

Při parkování v ulicích (jak v placených zónách, tak zejména v neplacených zónách), prosím, dodržujte zákonem daný zákaz parkování před vjezdy do garáží a před průjezdy. Děkujeme.
V době dopravní špičky budou k parkování využity i travnaté plochy a dolní cesta až k hotelu Riviéra nebo Sokolské hřiště mezi bytovkami.

Orientační plánek náměstí s vjezdem na velké asfaltové parkoviště a také pro pěší (z autobusové zastávky náměstí) - kliknutím si mapku zvětšete:

Mapka náměstí 2017

Pokud parkujete na horní části náměstí, ul. Legionářské nebo u kostela nedoporučujeme chodit boční úzkou ulicí (přes Záměstí), protože je zde úzký chodník a touto ulicí intenzivně najíždí a vyjíždí auta z velkého asfaltového parkoviště.
Doporučujeme sejít přímo po náměstí dolů - směrem k bytovkám - po obou stranách náměstí jsou široké chodníky. Viz mapka nad tímto odstavcem.

Pokud parkujete u rybníka Dymák nebo v Chaloupkách nebo vystupujete z autobusu v Chaloupkách, použijte, prosím, stezku pro pěší na pravém břehu Dymáku (tedy blíže ke Křtinám). Polní cesta na levém břehu (směrem k Jedovnicím) je určena výhradně pro auta pořadatelů, trhovců, popř. složek Integrovaného záchraného systému na hráz. Autům návštěvníků a chodcům (s vyjímkou kočárků nebo invalidních vozíků) je tato cesta uzavřena!!! Děkujeme za pochopení. Viz horní orientační plánek.

Posily IDS JMK

Pro spojení do Jedovnic využijte linky IDS JMK dle pravidelných jízdních řádů, které můžou být v případě potřeby operativně posíleny nasazením dalšího autobusu navíc. Jedná se o linku 201 (Brno – Křtiny – Jedovnice) a o linku 231 v úseku Blansko – Jedovnice a zpět.

Podrobnosti k posilám najdete v týdnu!!! před akcí na www.idsjmk.cz. Tamtéž je i vyhledávač spojení.

Chodcům z náměstí (zastávka náměstí) nedoporučujeme chodit boční ulicí (přes Záměstí), protože je zde úzký chodník a touto ulicí intenzivně najíždí a vyjíždí auta z velkého asfaltového parkoviště.
Doporučujeme sejít přímo po náměstí dolů - směrem k bytovkám - po obou stranách náměstí jsou široké chodníky. Viz první mapka níže.

Pokud vystupujete z autobusu v Chaloupkách (od Blanska zastávka Chaloupky nebo od Brna zastávka Újezd), použijte, prosím, stezku pro pěší na pravém břehu Dymáku (tedy blíže ke Křtinám). Polní cesta na levém břehu (směrem k Jedovnicím) je určena výhradně pro auta pořadatelů, trhovců, popř. složek Integrovaného záchraného systému na hráz. Autům návštěvníků a chodcům (s vyjímkou kočárků nebo invalidních vozíků) je tato cesta uzavřena!!! Děkujeme za pochopení. Viz druhá mapka níže.

Mapka náměstí 2017

Mapka pro pěší i auta 2017

Stánkaři se nehlásí na úřadu městyse Jedovnice!, ale zásadně pouze v ATC Olšovec - zde.

Stánkaři bez rezervace potvrzené předem pořadatelem nebudou do areálu vpuštěni!

O víkendu pátek 28. + sobota 29. října 2022 probíhá výlov rybníka Olšovce.

Přístup k single trailu přes hráz proto není možný - viz foto. Nejen hráz, ale i celou přístupovou komunikaci okolo bytovek blokují stánky a tisíce návštěvníků výlovu. 
Na křižovatce pod bytovkami prosím vůbec neodbočujte! Navíc je parkování v centru obce a v celé rekreační oblasti o tomto víkendu zpoplatněné (60 Kč/den).
Odbočit můžete tedy jen na náměstí na velké asfaltové parkoviště před chatovou oblastí (parkovné 60 Kč) a k Singtrailu se dostat již na kole zezadu, tedy objet Olšovec.

Nejlépe je tento víkend na Singletrail nejezdit a užít si ho v jiném termínu! 


Výlov Olšovce 2021:

Doporučujeme! Delší reportáž z rybolovu 2010. Dozvíte se mimo jiné i o historii rybníků.

Další fotografie z minulých výlovů naleznete na http://www.jedovnice.cz/cs/turisti/rybniky.html.

Kalendář

Oznámení o zveřejnění dokumentů rozpočtového hospodaření městyse r. 2023
Záměr nájmu nebytových prostor v suterénu budovy č.p. 89, Chaloupky
Výpis z usnesení z 16. schůze rady městyse konané dne 5. 9. 2023
Veřejná vyhláška a pozvánka na veřejné projednání návrhu Aktualizace č. 3 Zásad a územního rozvoje JMK a projednání Vyhodnocení vlivů návrhu A3 ZÚR JMK na udržitelný rozvoj území
Seznam nemovitostí s takzvaně nedostatečně identifikovanými vlastníky

Portál krizového řízení HZS JmKPortál krizového řízení pro JMK

Chytré blondýnky radí | Portál krizového řízení HZS JmK