Úřad městyse Jedovnice
Havlíčkovo nám. 71
679 06 Jedovnice

JÍZDNÍ ŘÁDY

Jedovnice jsou významnou křižovatkou Integrovaného dopravního systému Jm kraje (zkr. IDS JMK), který provozuje společnost Kordis. Tento systém sjednocuje dopravu bez ohledu na to, zda používáte autobus, vlak nebo MHD. Umožňuje přestupovat mezi jednotlivými druhy dopravních prostředků bez nutnosti zakupovat novou jízdenku. Systém je založen na rozdělení území na zóny. Cena jízdenky je dána počtem zón, které projedete.

Příklad: Z Jedovnic si zakoupíte pětizónovou jízdenku do Brna. Zakoupit si ji můžete buď v předprodeji /automaty, nádraží ČD, některé trafiky/ nebo u řidiče. Je jedno, zda použijete autobus linky 201 (Jedovnice-Brno, Stará osada) nebo autobus do Blanska - linka 231 Studnice – Jedovnice – Blansko, popř. 167 Vyškov – Jedovnice – Blansko, a budete pokračovat dále z Blanka vlakem linky č. S2 do Brna. Tam můžete ještě tutéž jízdenku využít pro cestu pomocí MHD a to do vypršení platnosti jízdenky. Ta je 120 minut. Předpokládaná cestovní doba linky 201 Jedovnice – Brno je 45 minut a proto tutéž jízdenku můžete ještě 75 minut využít v brněnské MHD. Tramvaje, trolejbusy nebo autobusy brněnské MHD můžete libovolně kombinovat a přestupovat v nich až do vypršení doby platnosti jízdenky.

Pozor: Linka 201 Jedovnice – Brno je ukončena v přestupním uzlu Stará osada (respektive OD Kaufland), kde musíte přestoupit na MHD a to i v případě, že jedete do centra. Pokud použijete vlak z Blanska, můžete vystoupit přímo v centru Brna na hlavním nádraží.

Veškeré informace o vedení linek, cenách jízdenek a jízdních řádech najdete na www.kordis.cz. Zde se dočtete i aktuální výluky, slevy pro školáky nebo důchodce. Najdete zde i mapu linek. Vše je řazeno přehledném menu.

Jízdní řády:

si můžete stáhnout ve formátu *.pdf na výše uvedené adrese www.kordis.cz nebo v rámci vyhledávače IDOS na www.vlak-bus.cz

Kalendář

Oznámení o zveřejnění dokumentů rozpočtového hospodaření městyse r. 2023
Záměr nájmu nebytových prostor v suterénu budovy č.p. 89, Chaloupky
Výpis z usnesení z 16. schůze rady městyse konané dne 5. 9. 2023
Veřejná vyhláška a pozvánka na veřejné projednání návrhu Aktualizace č. 3 Zásad a územního rozvoje JMK a projednání Vyhodnocení vlivů návrhu A3 ZÚR JMK na udržitelný rozvoj území
Seznam nemovitostí s takzvaně nedostatečně identifikovanými vlastníky

Portál krizového řízení HZS JmKPortál krizového řízení pro JMK

Chytré blondýnky radí | Portál krizového řízení HZS JmK