Úřad městyse Jedovnice
Havlíčkovo nám. 71
679 06 Jedovnice

Kabelová televize a přechod DVB-T2

Provozovatelem kabelové televize a informačního kanálu je společnost 3C spol. s r. o.,
Sídlo: Myslivní 21, Brno, PSČ 614 00, IČO: 005328819. 
Adresa pro doručování: 
Myslivní 21, Brno PSČ 614 00,
kontakt: tel. 547 382 474, e-mail: tvtechnika@seznam.cz

Orgánem dohledu nad provozováním televizního vysílání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Výpadky elektřiny a KTV
Po každém obnovení dodávky elektrické energie naběhnou na radnici programy KTV automaticky do 3 minut,vysílací server Jedovnického infokanálu až do 5 minut.V této době jednotlivé TV programy postupně nabíhají, a proto, prosím, v této době výpadky TV programů včetně Jedovnického infokanálu nehlaste. Děkujeme za pochopení.


Česká televize ukončila 31. 12. 2022 vysílání svého televizního kanálu ČT3. Ten začal vysílat v březnu 2020 při pandémii a byl určen zejména pro seniory.S pořady ČT3 se mohou diváci setkat ve vysílání ostatních programů České televize a také na internetu v rámci videoportálu iVysílání.


Informace ČTÚ k případnému rušení televizního vysílání DVB-T2 nově spouštěnými vysílači mobilních operátorů 5G najdete zde. 


TV stanice Nova (základní Nova) je v naší KTV šířena 2x, jednak z Veselice a jednak z Kojálu. Při ladění přístroje je dobře žádnou z nich nemazat a nechat si tak naladěné obě dvě její varianty. Při poruše jednoho vysílače, pak můžete přepnout na její variantu z vysílače druhého.


KTV: Upozornění majitelům TV Samsung

Některé modely TV značky Samsung mají problémy s příjmem programů multiplexu ČT. Ten České radiokomunikace vysílají jako tzv. jednofrekvenční síť.

Pomoci by měla aktualizace (upgrade) firmwaru. Tu lze udělat u TV přístrojů připojených na internet přímo nebo se aktualizace na přístroj přenese přes USB disk. Někdy má uživatel povolenu automatickou aktualizaci na pozadí a ta se provedla bez vědomí uživatele.


KTV - doporučení nejen pro seniory: museli jste ke své televizi připojit set-top box?

Pak máte na stole dva dálkové ovladače.

Pro většinu běžných set-top boxů platí, že nyní původním dálkovým ovladačem televizního přijímače pouze zapínáte (nebo vypínáte) televizní přístroj.
A pak ho můžete na celý večer odložit, protože volba sledovaného programu nebo hlasitost programu se provádí novým ovladačem od set-top boxu.

Jsou i výjimky, a to zejména u dražších set-top boxů, jejichž dálkový ovladač umí i zapnout a vypnout televizní přístroj, takže původní ovladač od televizního přijímače vlastně již nepotřebujete.

Poznámka: výsledná hlasitost je při použití set-top boxu dána součtem hlasitosti nastavené na televizním přístroji a hlasitosti nastavené na set-top boxu.
Pokud tedy nemáte dostatečnou hlasitost, i když hlasitost na dálkovém ovladači set-top boxu je nastavena na maximum, tak ji máte na dálkovém ovladači od televizního přijímače sníženu na minimum. Nebo je na televizním přijímači dokonce vypnut zvuk úplně.

Zkontrolujte si tedy na dálkovém ovladači televizního přijímače, že máte nastaven zvuk na 100 % nebo alespoň na 75 %. A vlastní regulaci zvuku už pak provádíte  pouze dálkovým ovladačem set-top boxu.


Připojení ke KTV hlaste do 30. září. Přípojku KTV nelze z klimatických důvodů provést od října do března. Proto pokud o připojení ke KTV uvažujete, nahlaste se prosím nejpozději do konce září u paní tajemnice na ÚM,
tel.: 606 760 194, e-mail: tajemnice@jedovnice.cz. Další připojování proběhne až po zimě. Pokud byste uvažovali o připojení jako o vánočním dárku nebo např. z finančních důvodů ho odsouvali na zimu, nahlaste se i přesto do konce září, protože si můžete domluvit pořízení na splátky.

Kanály a frekvence v MHz. Stav k 3. 5. 2023. Novinky nebo změny jsou zvýrazněny červeně.
Poznámka - duplicity nikdy nemažte, ale nechte na konci svého pořadí TV stanic. Nikdy nevíte, k jaké dojde změně v šíření dané TV stanice a museli byste ve většině případou vše naladit a hlavně vše znovu seřadit!

KanálMHzProgramy:
E21474 ČT HD (1 + 2 + 24 + Sport + :D/art + 1 SM + 1 JM (Jihomoravský večerník!!!) + 1SVC + 1 JZC)
 (= MUX 21 DVB-T2 z Kojálu)
E23 
490 Prima LOVE, Prima ZOOM, Prima MAX, Prima, Prima COOL, Prima Krimi, Prima+1, CNN Prima News, Prima STAR, Prima SHOW, Retro Music TV, Óčko, Óčko STAR, Nalaďte se (= MUX 22 DVB-T2 z Kojálu)
E25506 Nova Cinema, Nova, TV NOE, Barrandov TV, Barrandov Krimi, Kino Barrandov, Seznam.cz TV, Test 1, A11, Spektrum home, Test 4,  (= MUX 23 DVB-T2 z Kojálu)
E27522 Jedovnický infokanál HD (JIK_HD)
E29538 Nova Action, Nova Fun, Nova Gold, Nova, Nova Lady, Paramount Network, Nickelodeon Ukraine, JOJ Family, Relax, Rebel, Info TV Brno a JM, Šlager original, Šlager muzika, CS Mystery, ABC TV, TV BRNO 1, Sport 5, Televize pres antenu (= MUX 24 DVB-T2 z Veselice)
E30546
 Nova sport, cs film
E32562 rezerva
E34578 rezerva

Poznámka - duplicity nikdy nemažte, ale nechte na konci svého pořadí TV stanic. Nikdy nevíte, k jaké dojde změně v šíření dané TV stanice a museli byste ve většině případou vše naladit a hlavně vše znovu seřadit!

Digitální rozhlas: CRo RADIOZURNAL, CRo DVOJKA, CRo VLTAVA, CRo RADIO WAVE, CRo D-DUR, CRo RADIO JUNIOR, CRo PLUS, CRo JAZZ, CRo RZ SPORT, CRo POHODA, RADIO PROGLAS, UKRAJINSKE RADIO, Radio Dechovka, Český Impuls, Rádio Čas, Rádio Čas Rock.


Informace k ladění DVB-T2 set-top boxů a digitálních televizorů:

Při ladění zařízení zvolte v menu jako typ zdroje signálu "anténa" popřípadě "pozemní" a nikoliv "kabel"!, protože v naší kabelové televizi šíříme TV stanice v systému DVB-T/T2 - viz vysvětlení v záložce Poruchy, výpadky a přihlášky.
Napájení antény = vypnuto. Třídění programů LCN = vypnuto.

Od října 2015 se poruchy na kabelové televizi hlásí v knihovně na náměstí:
- osobně v otevírací době knihovny,
- e-mailem na knihovna@jedovnice.cz,
- telefonicky na mobil knihovnice: 723 205 622.
Při hlášení poruchy vždy uveďte, kterých programů se porucha týká (zda opravdu všech nebo jen částí) a zda se vyskytuje i u dvou sousedů na Vaší ulici! Děkujeme. Vzhledem k možným poruchám set-top boxů nebo vnitřních kabelových rozvodů uvádějte i zda se porucha vyskytuje ve vaší domácnosti na jedné TV nebo na všech TV.
Výpadky elektřiny a KTV
Po každém obnovení dodávky elektrické energie naběhnou na radnici programy KTV automaticky do 3 minut,vysílací server Jedovnického infokanálu až do 5 minut.V této době jednotlivé TV programy postupně nabíhají, a proto, prosím, v této době výpadky TV programů včetně Jedovnického infokanálu nehlaste. Děkujeme za pochopení.

Při přerušení dodávky el. energie se výpadek kabelové televize (a kabelového internetu IGN.CZ) projeví nejen na vypnutých ulicích, ale také v jejich okolí. Důvodem je výpadek v napájení zesilovačů, které jsou po trase od centrály k Vašemu domu.

Vždy když nejde elektřina jen Na Větřáku, vypadnou v KTV programy přijímané ze střechy bytovky na Větřáku z Veselice (mj. Telka, Smíchov a Fanda). Přesný výčet najdete níže v seznamu šířených kanálů. Jedná se o kanály E29.


Aktuální seznam digitálních televizních stanic vysílaných v kabelové televizi Jedovnice najdete v záložce výše.
Ačkoliv je signál šířen kabelovým rozvodem, vysíláme v normě "pozemních televizí", tedy DVB-T/T2. Důvodem je větší rozšíření této normy u TV přijímačů a zejména set-top boxů,
a také dostupnější a levnější technika pro odbavovací centrálu.

Pro rok 2019 poplatek za kabelovou televizi činí 826,40 Kč bez daně, tj. 1 000 Kč včetně DPH za všechny níže uvedené programy. Poplatek možno rozložit na splátky. Platíme tedy jen 83,33 Kč měsíčně (porovnejte s městy jako Blansko nebo Brno).

Poplatek za zřízení přípojky kabelové televize byl snížen na 2 500 Kč + DPH, tj. 3 025 Kč. Je možno ho rozdělit na splátky.

Prostřednictvím kabelové přípojky si můžete pořídit i internet od firmy Lebiš - www.ign.cz

Provozovatel neodpovídá za změny vysílání prováděné držiteli licencí vysílaných programů a provozovateli vysílačů těchto programů.


Přihlášky ke KTV se nadále vyřizují u paní tajemnice Ing. Tesařové na úřadě městyse.
Tel.: 606 760 194, e-mail: tajemnice@jedovnice.cz , kde lze také na pokladně zaplatit jak zřizovací, tak celoroční provozní poplatek. Od října do března se ke KTV z technických důvodů nepřipojuje. Pokud plánujete připojení v této době z finančních důvodů, přihlaste se prosím do konce září a využijte možnosti zaplatit cenu zřízení ve splátkách.

Přihlášky ke zřízení přípojky kabelové televizi:
tajemnice Ing. Marta Tesařová, tel.: 516 528 211, 606 760 194, e-mail tajemnice@jedovnice.cz

Přihlášky ke zřízení přípojky internetu: 
Ing. Lebiš, tel.: 605 830 328.

 

Plánujete koupit nový televizor nebo set-top box? Pozor na DVB-T2!

Pozorně čtěte všechny následující informace. Nedávno proběhla velká změna v televizním vysílání, a to přechod z analogového vysílání na digitální systém DVB-T. V roce 2017 začala ČR vysílat v nové digitální normě DVB-T2. Důvodem je vyšší počet přenesených TV programů ve vyšší kvalitě a uvolnění kanálů pro mobilní operátory. Souběh starého a nového vysílání je relativně krátký (cca 4 roky) a pak se bude současné digitální vysílání DVB-T vypínat (vysíláč Kojál léto 2020). Nastane tak nutnost pořídit si nový set-top box DVB-T2 i k drtivé většině starších plochých LCD televizorů nebo přímo novou televizi.

Všechny televizory musí umět zpracovat normu DVB-T2 a to její novější verzi H 265, tzv. HEVC. Televizory prodávané v poslední době sice mohou mít  označení DVB-T2, ale umí zpracovat jen starší verzi H 264. Ta se ale v ČR používat nebude! Pozor na výprodeje! Aby České radiokomunikace divákům tento nákup usnadnily, začaly nové televizory s budoucí normou DVB-T2 certifikovat a označovat zlatým kulatým logem (pečetí), viz obrázek pod článkem. U takto označených výrobků České radiokomunikace garantují, že českou normu DVB-T2 dobře zvládají. Tato nálepka (zlatá pečeť) tedy usnadňuje výběr nové televize. Proto ji hledejte a nekupujte technicky zastaralé zboží ve výprodejích. Svůj budoucí nákup si také můžete předem ověřit na internetu na adrese www.dvbt2overeno.cz.

Nový televizor by měl mít i vstup ("šuplík") pro modul CI (Common Interface). Komerční televize totiž v současnosti uvažují, že v normě DVB-T2 zpoplatní divákům příjem HD kanálů. Pak by byl na televizoru nutný tento modul CI pro rozkodování těchto zašifrováných placených kanálů. Toto jejich současné rozhodnutí se může během nastávajících let změnit, a je možné, že tento modul nakonec potřeba nebude. Jejich současné rozhodnutí by ale modul CI v budoucnosti vyžadovalo. O všech změnách vás budeme včas informovat (www, textžurnál, zpravodaj). Pokud budete kupovat televizor, tak trvejte na tom, aby byl ve Full HD (tj. rozlišení 1920x1080 bodů) a uměl normu DVB-T2 s novou verzí H 265, tzv. HEVC. Starší verzi H 264 nekupujte!!! Výběr Vám usnadní zlatá pečeť (nálepka) od Českých radiokomunikací nebo seznam přístrojů na www.dvbt2overeno.cz. A televizor by měl mít i vstup pro modul CI.

Pokud kupujete jen set-top box DVB-T2, musí rovněž umět novější kodek H 265, tzv. HEVC. Navíc si zkontrolujte, čím bude set-top box DVB-T2 k Vašemu stávajícímu televizoru připojen. Většinou se jedná o malý konektor HDMI. Starší televizory ho ale nemají a mají jen zastaralejší velký konektor SCART, a proto konektor SCART musí mít i nově pořizovaný set-top box. Nabídka set-top boxů s konektorem SCART bývá menší než s konektorem HDMI.

 

Kalendář

Oznámení o zveřejnění dokumentů rozpočtového hospodaření městyse r. 2023
Záměr nájmu nebytových prostor v suterénu budovy č.p. 89, Chaloupky
Výpis z usnesení z 16. schůze rady městyse konané dne 5. 9. 2023
Veřejná vyhláška a pozvánka na veřejné projednání návrhu Aktualizace č. 3 Zásad a územního rozvoje JMK a projednání Vyhodnocení vlivů návrhu A3 ZÚR JMK na udržitelný rozvoj území
Seznam nemovitostí s takzvaně nedostatečně identifikovanými vlastníky

Portál krizového řízení HZS JmKPortál krizového řízení pro JMK

Chytré blondýnky radí | Portál krizového řízení HZS JmK