Zpět na úvod Historie Jedovnický kostel Obce farnosti Ohlášky Akce Nitky Galerie Kontakty

 

TV Noe a její příjem v domácnosti 

 

Když koncem srpna četl pan farář pastýřský list otce biskupa k podpoře křesťanské televize TV Noe, napadlo mě, že možná pro starší farníky může být problém, jak její příjem na své obrazovky zajistit. Proto jsem se rozhodl napsat tento článek do Nitky. 

TV Noe můžete v naší farnosti sledovat čtyřmi způsoby: první tři se týkají sledování v televizi: a) z digitálního pozemního vysílání z Brna, b) z digitálního satelitu, c) v jedovnické kabelové televizi. Čtvrtá možnost se týká sledování na počítači připojeném na internet. 

a) příjem z digitálního pozemního vysílání - tzv. DVB-T 

Se nás netýká, protože ho v současnosti nevysílá ani vysílač Kojál ani Brno. Všichni víme, že digitalizace pozemního vysílání – tj. DVB –T nabrala zpoždění. A než se skutečně rozjede naplno i na Moravě, budou všichni zájemci mít satelit nebo kabelovou televizi. Bude tedy pro TV Noe zbytečné pak vkládat finance do pozemního šíření, když všichni, kdo TV Noe chtějí, budou už její příjem mít pořízen jiným způsobem. 

b) z digitálního satelitu- tzv. DVB-S 

Možnost z celé ČR a tedy i z naší farnosti. Celý komplet stojí do 3 000 Kč a chytíte pak nejen TV Noe, ale i další programy. Nejedná se tedy o investici do jednoho programu. Inzeráty s nabídkou kompletu vychází pravidelně např. v Katolickém týdeníku. 

c) v kabelových rozvodech 

Tuto možnost mají pouze jedovničtí. A je nejjednodušší. Digitální signál je přijímán na centrále a je převeden do kabelu ve staré normě, takže nikdo nic kupovat nemusí a stačí si TV Noe jen naladit na své stávající televizi. Kdo to nezvládne může požádat paní tajemnici Gabrielovu na radnici (tel. 516 442 210) nebo přímo vedoucího infokanálu Ing. Matušky o toto naladění. 

d) na počítači

Poslední možnost se netýká sledování na klasické televizi, ale na počítači, který je připojen k internetu. Stačí do prohlížeče napsat www.tvnoe.cz a nahoře klepnout na "TV Noe živě". 

Tento článek si neklade za cíl podat vyčerpávající technické informace k příjmu TV Noe, ale chce ukázat, že její příjem není finančně náročný a může ji sledovat opravdu každý. Podrobné technické podrobnosti najdete na internetových stránkách televize Noe. 

Program TV Noe nevychází v běžných televizních věstnících nebo denících, najít se dá na internetu nebo je součástí přímo vysílání TV Noe. Pořady se často reprizují (třeba i 3x), takže nemusíte mít strach, že o něco přijdete. 

Závěrem mě dovolte popřát všem divákům TV Noe, aby jim tato křesťanská televize přinášela zprávy jen povzbuzující a pozitivní. Určitě tomu tak bude, vždyť podle svého sloganu je "TV Noe televizí dobrých zpráv ...".      -JM-

 


Zpět na úvod Historie Jedovnický kostel Obce farnosti Ohlášky Akce Nitky Galerie Kontakty