Dnes je 3. ledna 2017

Vítejte v Jedovnicích

O městysu

Městys Jedovnice leží asi 25 km od jihomoravské metropole Brna, v těsné blízkosti města Blanska. Okolní lesy přírodního parku tvoří vstupní bránu do Moravského krasu. Vzhledem k zeměpisné poloze a neobyčejné štědrosti přírody jsou Jedovnice významným střediskem rekreace, turistiky a vodních sportů, jejichž známost přesahuje hranice regionu i hranice České republiky.
V Jedovnicích žije trvale cca 2 744 obyvatel (červen 2013).  

Rekreace v Jedovnicích

Co můžeme nabídnout našim hostům přímo v Jedovnicích? Především širokou paletu vodních sportů a rekreace na březích našeho největšího rybníka Olšovce (42 ha). Dále možnost výletů do okolí Jedovnic, např. na kole, cyklomapy najdete např. na mapách Seznamu.


Pro hosty hledající klidný odpočinek a milovníky nedotčené přírody vycházky do klidové oblasti rybníků Budkovan a Dubový, přírodního parku Rakovecké údolí a překrásných lesů, které navazují na jižní část rekreační oblasti. Celá tato oblast je dosud prakticky nedotčena civilizací, což umožňuje přežití mnoha unikátních botanických druhů a hnízdění vodního ptactva. Lesy navazující na rekreační oblast jsou proslulé bohatstvím hub a na březích rybníka si přijdou na své i milovníci sportovního rybaření.


Milovníci vodních sportů i nervové relaxace v klidových oblastech najdou v Jedovnicích solidní ubytování i stravování v různých cenových úrovních i v soukromí, možnosti zábavy i kulturních programu, nezbytnou obchodní vybavenost i zdravotnická zařízení.

Využijte ubytování, které poskytuje Autokemp Olšovec (www.olsovec.cz). Provozuje ho dceřinná společnost obce.


Další možnosti ubytování v Jedovnicích najdete v levém menu - rubrika Ubytování.

Na rybníku je kromě koupání a veslování také možnost surfingu a sportovního rybolovu.

Každoročně se v červnu konají Mezinárodní závody motorových člunů, které jsou součástí Evropského poháru.


Výlov rybníka Olšovce je v Jedovnicích již téměř tradicí a každý rok se těší velké návštěvnosti. A pro ty, kdo nemají ryby rádi na jídelníčku, je výlov přinejmenším zajímavou podívanou. Koná se tradičně v říjnu. Podívejte se na videa z výlovu (kratší je z roku 2011, delší z roku 2010 a obsahuje i historii rybníků v Jedovnicích).


Jedovnice jsou obklopeny svými rybníky.

Známá je i moderní výzdoba jedovnického kostela.

 

Jedovnický kostel

Takže

Vítejte v Jedovnicích!

 

Informace o Moravském krasu a akcích v něm přináší server www.blanensko.cz.

Úřední deska

Celá úřední deska
Usnesení zastupitelstva
Usnesení rady

Smlouvy

Informační média

Ostatní

  • Víte jak se zachovat při mimořádných událostech?
  • Portál krizového řízení pro JmK
  • Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatel