Dnes je 31. prosince 2016

Jízdní řády

Jedovnice jsou významnou křižovatkou Integrovaného dopravního systému Jm kraje (zkr. IDS JMK), který provozuje společnost Kordis. Tento systém sjednocuje dopravu bez ohledu na to, zda používáte autobus, vlak nebo MHD. Umožňuje přestupovat mezi jednotlivými druhy dopravních prostředků bez nutnosti zakupovat novou jízdenku. Systém je založen na rozdělení území na zóny. Cena jízdenky je dána počtem zón, které projedete.

Novinka 2015: noční doprava do Jedovnic
Od 4. dubna 2015 jede v sobotu, neděli a svátky noční spoj linky 201 z Jedovnic do Brna nově i v 00:05 hod.
Zpět z Brna, Staré osady se bus vrací v 01:10 hod. a navazuje na noční rozjezd nočních linek N 97 nebo N 99 od Hlavního nádraží v 01:00 hod. (kolej č. 4). Podrobnosti na plakátu IDS JMK zde.

 

Příklad: Z Jedovnic si zakoupíte pětizónovou jízdenku do Brna. Zakoupit si ji můžete buď v předprodeji /automaty, nádraží ČD, některé trafiky/ nebo u řidiče. Je jedno, zda použijete autobus linky 201 (Jedovnice-Brno, Stará osada) nebo autobus do Blanska - linka 231 Studnice – Jedovnice – Blansko, popř. 167 Vyškov – Jedovnice – Blansko, a budete pokračovat dále z Blanka vlakem linky č. S2 do Brna. Tam můžete ještě tutéž jízdenku využít pro cestu pomocí MHD a to do vypršení platnosti jízdenky. Ta je 120 minut. Předpokládaná cestovní doba linky 201 Jedovnice – Brno je 45 minut a proto tutéž jízdenku můžete ještě 75 minut využít v brněnské MHD. Tramvaje, trolejbusy nebo autobusy brněnské MHD můžete libovolně kombinovat a přestupovat v nich až do vypršení doby platnosti jízdenky.

Pozor: Linka 201 Jedovnice – Brno je ukončena v přestupním uzlu Stará osada (respektive OD Kaufland), kde musíte přestoupit na MHD a to i v případě, že jedete do centra. Pokud použijete vlak z Blanska, můžete vystoupit přímo v centru Brna na hlavním nádraží.

Veškeré informace o vedení linek, cenách jízdenek a jízdních řádech najdete na www.kordis.cz. Zde se dočtete i aktuální výluky, slevy pro školáky nebo důchodce. Najdete zde i mapu linek. Vše je řazeno přehledném menu.

Jízdní řády:

si můžete stáhnout ve formátu *.pdf na výše uvedené adrese www.kordis.cz nebo v rámci vyhledávače IDOS na www.vlak-bus.cz

Úřední deska

Celá úřední deska
Usnesení zastupitelstva
Usnesení rady

Smlouvy

Informační média

Ostatní

  • Víte jak se zachovat při mimořádných událostech?
  • Portál krizového řízení pro JmK
  • Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatel