Dnes je 3. ledna 2017

Policie městyse

Od 1. 6. 2007 obnovila činnost  Obecní policie městyse Jedovnice a to v počtu tří strážníků. Hlavní pracovní náplní policie městyse je kontrola dodržování obecně závazných vyhlášek, zajištění bezpečnosti občanů, řešení dopravní situace na místních komunikacích, kontrola rychlosti a parkování a spolupráce s Policií ČR při řešení závažnějších problémů a přestupků, atd. 

Kontakt:
Obecní policie městyse Jedovnice
Havlíčkovo nám. 71
679 06 Jedovnice
mobil: 723 204 979, popř. tel.: 516 528 220. 
V případě nedostupnosti volejte státní policii - tel. č. 158. !!!


Upozornění:

Policie městyse upozorňuje občany, že se mohou na ni obracet buď přímo osobně v úřední den, každou středu v době od 13.00 – 17.00 hodin nebo telefonicky na telefon nebo 516 528 220. V případě, že na těchto telefonních číslech nebude náš strážník přítomen – volejte číslo Policie ČR 158  /zdarma/ a žádejte o pomoc zde. Vzhledem k počtu strážníků městyse Jedovnice není v našich silách zajistit nepřetržitý provoz naší Policie. Rádi přivítáme vaše připomínky a náměty k naší práci, které můžete předat v úřední hodiny na služebně Obecní policie městyse Jedovnice, Havlíčkovo nám. 71, dveře v přízemí vlevo. 

Luděk Kolář, velitel Obecní policie městyse Jedovnice


Policie Blansko
upozorňuje občany na své webové stránky www.policie.cz/blansko .

 

Leták, jak se chovat při Blackoutu (totálním výpadu el. energie) zde.


Jedovničtí hasiči
upozorňují občany na internetové stránky www.firebrno.cz, kde jsou k dispozici všechny informace o požární ochraně, o hasičském záchranném sboru Jmk. Jsou zde i aktuální výjezdy v Jmk a nově také informace k pálení klestí nebo elektronické formuláře k jeho ohlášení nebo ohlášení ohňů.

***************************************************************************************************************************

Policie ČR - Každý z nás se může dostat na místo činu
Vracíte se ke svému autu na parkovišti a všimnete si, že je u něho rozbité okénko. Nebo zjistíte, že máte poškozené dveře do vašeho bytu, domu, garáže, sklepa nebo třeba chaty nebo chalupy. Do této nepříjemné situace se může dostat každý z nás. A je důležité nejen zavolat policisty přes tísňovou linku 158, ale také uvědomit si, že jste se dostali na místo činu.

Pro pohyb na takovém místě platí několik základních pravidel. Jejich dodržováním umožníme policii, aby mohla usvědčit pachatele:

1. Snažte se vše nechat v původním stavu, jak to zůstalo po pachateli.

2. Nechoďte dovnitř, nezjišťujte, co bylo odcizeno, neopravujte rozbité věci a neuklízejte po zlodějích do doby, než Vám to policisté na místě dovolí.

3. Dovnitř nepouštějte ani jiné lidi.

4. Buďte opatrní, nikdy nelze vyloučit, zda pachatel ještě není na místě. Pokud například voláte telefonem o pomoc, ztište hlas.

5. Zvažte, kudy se pachatel na místo dostal a pokuste se po jeho trase nechodit a neponičit případné stopy.

6. Pokud máte na vykradeném objektu kamerový systém, buďte policii nápomocni a záznamy jim vydejte.

7. Snažte se v maximální míře poskytnout policistům výrobní čísla, doklady nebo fotografie odcizených věcí. Pátrání po věcech bude efektivnější.

8. V případě, že byly odcizeny platební karty nebo mobilní telefon, okamžitě je zablokujte u peněžního ústavu nebo mobilního operátora.

9. Pokud Vám byly odcizeny klíče od domova a osobní doklady, co nejrychleji učiňte opatření proti vykradení domu či bytu.

10. Mějte po celou dobu na paměti, že i vaše počínání na místě, může výrazně ovlivnit výsledek policejní práce.

por. Mgr. Iva Šebková, tisková mluvčí Policie ČR

Úřední deska

Celá úřední deska
Usnesení zastupitelstva
Usnesení rady

Smlouvy

Informační média

Ostatní

  • Víte jak se zachovat při mimořádných událostech?
  • Portál krizového řízení pro JmK
  • Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatel