Dnes je 8. prosince 2019

Zpráva z tenisového turnaje jednotlivců - 24. 8.

Tenisový turnaj jednotlivců – 24. 8. 2013

Sobota 24. 8. 2013 se probudila po dlouhé době do oblačného rána. Občas fouknul jižní vítr a tak ranní chlad brzy zmizel. Na tenisových dvorcích byly tedy příznivé podmínky pro hru. Na tu se těšili účastníci tradičního turnaje jednotlivců. Z původních 18 zájemců se dostavilo 10. Vzhledem k tomuto počtu byli hráči rozděleni do dvou skupin. Tam hrál každý s každým. Boje ve skupinách skončily před 15. hodinou. Do finálové skupiny postoupili Olin Horák, Ivoš Kakáč, Ivoš Kovařík a Ondra Nespěšný. Následující zápasy byly opět plné napětí. Objevovaly se však také známky únavy. Odehrát celý turnaj je náročné jak po fyzické, tak po psychické stránce. Ta druhá pak bývá mnohdy důležitější, než první. Důkazem tohoto tvrzení byla skutečnost, že bojovnost, vytrvalost, trpělivost a psychická odolnost dorovnaly drobné herní nedostatky hráčů.

Turnaj tak nečekaně, ale zaslouženě vyhrál Ondra Nespěšný, když ve finále porazil loňského vítěze Ivo Kovaříka. Na třetím místě skončil Olin Horák, který porazil Ivo Kakáče. Turnaj se vydařil po všech stránkách. Prožili jsme hezký den s tenisem. Děkujeme divákům a fanouškům za podporu. Zvláštní dík pak patří klukům z tenisového oddílu, kteří se s kamarádkami ujali role sběračů míčků. Pro hráče to byl úžasný zážitek. Děkujeme! Celá akce byla podporována firmou Gras, restaurací na tenisových dvorcích, restaurací Hastrman a hotelem Olberg. Děkujeme!