Dnes je 22. ledna 2021

Jedovnická Hrubá lípa byla nominována na Strom roku 2014

Hrubá lípa z Jedovnic je ve finále ankety Strom roku 2014

Do letošního ročníku ankety „Strom roku“ bylo nominováno celkem 85 stromů z celé České republiky. Z tohoto rekordního množství přihlášených stromů odborná porota vybrala dvanáct finalistů, kteří mezi sebou změří síly v celostátním hlasování o nejsympatičtější strom roku 2014. Mezi letošní finalisty ankety byla odbornou porotou vybrána také Hrubá lípa z Jedovnice.

 

Celostátní anketa Strom roku se pořádá od roku 2002. Od té doby bylo nominováno celkem 1059 stromů a do finále postoupilo 144 stromů. Do zpoplatněného hlasování se zapojilo více než 472 tisíc lidí a výtěžek putující na výsadbu a ochranu stromů byl téměř 2 miliony korun..

 

Anketa začíná vždy 21. března, tedy k prvnímu jarnímu dni. Až do 30. dubna jsou přijímány návrhy stromů, ze kterých odborná porota vybírá 12 finalistů. Od poloviny června až do 10. října se rozhoduje o vítězi a navrhovatelé stromů sbírají pro finalisty podpisy na zpoplatněné hlasovací archy. Další možností, jak stromy podpořit, je zaslání DMS. Peníze získané anketou směřují zpět k finálovým stromům a navrhovatelé za ně mohou stromy ošetřit, vysadit nové nebo pro ně vytvořit informační materiály.

Vyhlášení výsledků se koná u příležitosti Dne stromů, který se v naší zemi slaví 20. října. Vítězný Strom roku vyhrává poukaz na arboristické ošetření a postupuje do mezinárodní soutěže Evropský strom roku. Vyhlášení výsledků ankety Evropský strom roku probíhá na půdě Evropského parlamentu v Bruselu.

- JŽ -

8.5.2014 vložil JM

Úřední deska

Celá úřední deska
Usnesení zastupitelstva
Usnesení rady

Smlouvy

Informační média

Ostatní

  • Víte jak se zachovat při mimořádných událostech?
  • Portál krizového řízení pro JmK
  • Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatel