Dnes je 20. září 2021

Budkovanská alej vyhrála anketu ALEJ ROKU 2015.

Budkovanská alej vyhrála anketu "ALEJ ROKU 2015."
Jestliže vítězství Jedovnické aleje bylo v roce 2013 velkým překvapením, tak letošní výhra Budkovanské aleje je překvapením dvojnásobným.
Alej byla do anktety přihlášena jako úplně poslední. Což naštěstí nemělo vůbec žádný vliv na její umístění. V polovině soutěže měla ztrátu 520 hlasů. Ještě 4 dny před koncem hlasování ztrácela 340 hlasů. Poslední den hlasování poslali příznivci Budkovanské aleje neuvěřitelných 472 hlasů. O konečném výsledku muselo rozhodnout až závěrečné přepočítání hlasů. Rozdíl mezi prvním a druhým místem je pouhých 34 hlasů.
Melkovská alej, která většinu doby vedla, byla poražena takříkajíc až na cílové pásce. A to díky vám všem, kteří jste nebyli lhostejní
a poslali jste hlas Budkovanské aleji. Děkujeme. Stálo to za to. Příští rok začnou práce spojené s vyčištěním aleje a následným prohlášením aleje za významný krajinný prvek. To nám pomůže získat finanční prostředky na obnovu aleje. Další peníze budou nutné ochranu před klíněnkou kaštanovou, kterou je alej zasažena, aby v ní mohli i nadále bydlet hodní elfíci, které nakreslila Mgr. Vávrové ze ZUŠ.

Jiří Židů

Obrázek

23.11.2015 vložil JM

Úřední deska

Celá úřední deska
Usnesení zastupitelstva
Usnesení rady

Smlouvy

Informační média

Ostatní

  • Víte jak se zachovat při mimořádných událostech?
  • Portál krizového řízení pro JmK
  • Výchova dětí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatel